В состоянии покоя на единицу массы (1 кг) юноши и девушки в единицу времени (1 ч) тратят 150 кДж и 130 кДж соответственно.

Ответ:
axieva35
axieva35
06.06.2020 06:37
15 лістапада 2014 года адбыўся матч адборачнага турніру Еўра-2016 паміж зборнымі камандамі Беларусі і Іспаніі. Матч адбыўся на хатнім стадыёне іспанскай зборнай "Нуэва каламбіну", і іспанцам, здаецца, дапамагалі родныя сцены.
Беларусь прайграла Іспаніі ў гэтым матчы з разгромным лікам 3: 0. Дацкі суддзя Кенн Хансен залічыў тры мячы ў вароты нашай зборнай. Першы гол быў забіты Іска на васемнаццатай хвіліне матчу. Другі гол цераз хвіліну забіў Бускетс. Не вельмі добрую для нас традыцыю працягнуў Пэдра, які на пяцьдзесят пятай хвіліне забіў апошні гол іспанскай каманды ў гэтым матчы.
Такім чынам, па выніках гэтага матчу Беларусь пакуль займае перадапошняе месца ў сваёй групе. Наступны матч адборачнага туру наша зборная правядзе толькі вясной наступнага года. Будзем чакаць з нецярпеннем і надзеяй, што ён будзе больш паспяховым, чым гэты.