1. Наведіть визначення науки хімії та прокоментуйте його. 2. Знайдіть відповідність (запишіть номер кожного речення, а
потім - літеру а, в чи в із відповідним значенням слова хімія)
Речення
1)хімія,як фізика,має свої закони;
2) світова продукція хімії-
сотні мільйонів тонн
різних речовин;
3) хімію викладають
в усіх країнах світу;Значення слова хімія а) навчальний предмет;б) галузь промисловості;в) наука.
Объяснение:
Дано:
m(Fe)=12г
w1(Cu(NO3)2)=10%
m(р-ра (Cu(NO3)2)=200г
w2(Cu(NO3)2)=2%
w1(HNO3)=63%
m(р-ра (HNO3)=100г
Найти:
w2(HNO3)-?
Уравнения реакций:
1) Fe + Cu(NO3)2 --> Fe(NO3)2 + Cu
( Fe + HNO3 (конц.) -/--> холодный раствор HNO3 пассивирует Fe )
2) Cu + 4HNO3 (конц.) --> Cu(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O
n(Fe)= 12/56=0,21моль
m(в-ва (Cu(NO3)2)) = 200г * 0,1 = 20г
m(в-ва (HNO3)) = 100г * 0,63 = 63г
n (общ. (HNO3) = 63г / 63г/моль = 1моль
.
Пусть n(прореаг. (Fe))= x моль, n(прореаг. (Cu(NO3)2)) = x моль, n(обр.(Cu))= x моль,
тогда
m(прореаг.(Fe))=56x
m(прореаг.(Cu(NO3)2))=188x
m(обр.(Cu))=64x
.
m(р-ра)=(m(прореаг.(Fe))+ m(р-ра(Cu(NO3)2))- m(обр.(Cu))
.
w2(Cu(NO3)2))= ( m(в-ва(Cu(NO3)2))-m(прореаг.(Сu(NO3)2) ) /
(m(прореаг.(Fe))+ m(р-ра(Cu(NO3)2))- m(обр.(Cu))
.
0,02=20г-188x/56x+200г-64x
0,02*(56x+200г-64х)=20г-188х
х=0,085
n(обр.(Cu)=0,085 моль
m(обр.(Сu)=0,085*64=5,44г
n(прореаг.(HNO3)=0,085*4/1=0,34моль
n(ост.(HNO3)= 1моль-0,34моль= 0,66моль
m(ост.(HNO3)=0,66*63=41,58г
m(NO2)=0,17моль*46г/моль=7,82г
m(p-pa)=m(р-ра(HNO3)+m(обр.(Cu)-m(NO2)=100+5,44-7,82=97,6г
.
w2(HNO3)= 41,58/97,6*100%= 42,6%
ответ:42,6%
ф ,как же быстро решать и как долго печатать
Запишем уравнение реакции:
2CH4 = C2H2 + 3H2 Запишем изменения количества веществ:
Было: 1моль 0 моль 0 моль
Стало 1 - 2х моль х моль 3х моль
Общее количество веществ в полученной смеси: 1 - 2х + х + 3х = 1 + 2х моль
Количество вещества пропорционально объему (а отсюда и объемной доле), поэтому запишем теперь объемную долю ацетилена через количество вещества:
φ (С2Н2): х/(1+2х) = 0,21 (по условию). Откуда х=0,362 моль
Значит, в реакцию вступило метана 2х = 0,724 моль.
Поэтому степень превращения метана составит: 0,724/1 = 0,724 (или 72,4%)
ответ: 72,4%