1. В якому напрямку зміститься рівновага системи: 3Fe + 4H2O ↔ Fe3O4 + 4H2, якщо: а) збільшити концентрацію водню; б) зменшити концентрацію пару води?
2. У якому напрямку зміститься рівновага при підвищенні тиску в системах: а) 2NO + O2 ↔ NO2 б) 4HCl + O2 ↔ 2 H2O + 2 Cl2 в) 2SO2 + O2 ↔ 2 SO3.
3. Скільки мідного купоросу потрібно для приготування розчину об,ємом 0,5л, молярна концентрація купрум (ІІ) сульфату в якому 0,3 моль/г?
4. Обчисліть питому і загальну поверхню 50г емульсії, що містить 80% олії. Діаметр кульки 2*10 -4 см, густина соняшникової олії 0,92 г/см3.
5. Напишіть формулу міцели золю Fe (OH)3 , якщо стабілізатором буде розчин FeCl3. Вкажіть знак заряду колоїдних частинок.
6. Визначити загальну площу поверхні 2 г Платини, подрібненої на рівномірні кубики з довжиною ребра 10-6 см. Густина платини 21,4 г/см3.
7. Визначити сумарну поверхню 2 г золота, подрібненого на рівномірні кульки з діаметром 5*108 см. Густина золота 19,3 г/см3.
8. Поріг коагуляції розчину біхромату калію К2Cr2O7 молярної концентрації 0,02 моль/л по відношенню до золю оксиду алюмінію дорівнює 1,26 моль/м3. Визначте об’єм розчину електроліту, необхідний для коагуляції цього золю об’ємом 10 мл.
9. Напишіть формулу міцели золю, отриманого реакцією взаємодії 10 г хлориду кальцію та 10 г ортофосфату натрію.
10. Обчисліть питому і сумарну поверхню 2 г вугільного пилу з діаметром часточок 8*10-3 см. Густина вугілля 1,8 г/см3.
11. Обчисліть масу хлориду натрію, необхідного для приготування 200 мл розчину, в якому концентрація хлориду натрію дорівнює 0,5 моль/л.
12. Обчисліть масову концентрацію розчину кухонної солі, якщо в 1 л цього розчину міститься 25 моль хлориду натрію.
13. Обчисліть молярну концентрацію розчину СаСl2 , якщо в 400мл розчину його міститься 88г.
m(H2O)=450 g
найти
m(H2↑)-?, m(O2)-?
решениe
2H2+O2=2H2O
можно так: С начало можно найти обьем водорода и кислорода зная , что Vm=22.4л/моль M(H2O)=18g/mol. В реакцию вступает 2 молекулы водорода и 1 молекула кислорода.
V(H2) / 2*22.4 = m(H2O)/M(H2O)
V(H2)/44.8 = 450/36
V(H2)=560 L
находим количества вещества водорода
n(H2)=V(H2) / 44.8=560/44.8=12.5 mol
находим массу водорода
m(H2) = n(H2)*M(H2)*n, M(H2) = 2g/mol, n-количество молекул
m(H2)=12.5*2*2=50 g
теперь делаем тоже самое только по кислороду
V(O2)/Vm= m(H2O)/M(H2O)
V(O2)/22.4 = 450/36
V(O2) = 280L
n(O2) = 280/22.4=12.5 mol
m(O2) = n(O2)*M(O2) = 12.5*32=400g
теперь находим общую сумму массу газов
m(общ)=m(H2) + m(O2)=50+400=450 g
ответ m(H2)=50 g, m(O2)=400 g, m(общ)= 450g
R2CHOH→R2C=O
допустим имеется 1моль спирта,и хмоль спирта превратился в кетон,тогда масса кетона который образовался (а-2)хг,а масса спитра который не окислялся будет (1-х)а г общая масса смеси ах-2х+а-ах=а-2х ((1-х)16+16х))/(а-2х)=0,2735,16/(а-2х)=0,2735
а-2х=58,5
2х=а-58,5 Тут понятно,что а-58,5>0 и a-58,5<0,5,58,5<a<59 Тут подходят С3Н7ОН (60)
2х=60-58,5=1,5,х=0,75 моль окислился и не окислился 1-0,75=0,25 моль 0,25/0,75=1/3 часть не окислился.