Урок 60. підсумкова контрольна роботадатакласнавчально-освітня мета: визначити рівень навчальних досягнень з вивченої теми, ви-явити проблеми в засвоєнні навчального матеріалу.тип уроку: контролю та перевірки знань.навчальне обладнання: періодична система хімічних елементів д. і. менделєєва, таб-лиця розчинності, ряд активності металів.хід уроку1. організаційний етапіі. контрольна роботаваріант 11. установіть відповідність між формулою речовини та класом, до якого вонаналежить.формула. клас -a) hci1) оксидб) со22) кислотав) са (он)23) основаг) na2co34) сіль2. вкажіть ряд кислот, у якому наведено тільки оксигеновмісні кислоти: а) сульфатна, нітратна, хлоридна; б) хлоридна, сульфідна; в) сульфітна, ортофосфатна, силікатна; г) нітратна, сульфідна, ортофосфатна.3. позначте речовину, яка взаємодіє з натрій гідроксидом, запишіть відповід-не рівняння реакції: а) со2; в) no; б) caco3; г) mgo. .4. установіть відповідність між формулами солей та їхніми назвами.а) mg (po4)21) магній сульфатб) mgco32) магній сульфітb) mgso43) магній карбонатг) mgso34) магній ортофосфат5. закінчіть рівняння реакцій: а) к20+h20 =в) ва (он)2 +k3po4 = —б) са (он)2 + so2 =г) k2co3 + h2so4 =6. закінчіть рівняння реакцій: а) натрій оксид + карбон(іv) оксид.б) ферум(іі) гідроксид + ортофосфатна кислотав) алюміній хлорид + аргентум нітратг) магній карбонат + нітратна кислота7. напишіть рівняння реакцій, за яких можна здійснити перетво-рення речовин: zn – zn0 = zn(no3)2 – zn(он)2 – zno –zn8. яка маса солі утвориться під час взаємодії 8 г натрій гідроксиду й ортофос-фатної кислоти? вважайте, що утворилася тільки середня сіль.
Растворы - та среда в
живых организмах, в которой протекают все жизненно важные процессы. Знание
важнейшей характеристики раствора - концентрации, необходимо для изучения
последующих тем курса (коллигативные свойства растворов, количественный
анализ), фармакологии, практической деятельности врача (биохимические или
клинические исследования, приготовление лекарственных препаратов различной
концентрации, назначение дозы лекарственного препарата).
Растворы играли и играют важнейшую роль в возникновении и развитии
живой природы. В растворах формировались простейшие белковые структуры -
коацерваты, в дальнейшем водоросли, что обусловило возникновение фотосинтеза.
Живые организмы получают пищу в растворенном виде, в присутствии воды
осуществляется биосинтез, в виде растворов из организма выносятся продукты
метаболизма.
Растворами являются плазма крови, спинномозговая жидкость, лимфа, моча,
слюна, пот. Растворы - среда, в которой протекают все жизненно-важные процессы
в организме (синтез белка, гидролиз белков, жиров, углеводов, АТФ, усвоение
питательных веществ). Биожидкости участвуют в транспорте питательных веществ
(жиров, аминокислот, кислорода), лекарственных препаратов к органам и тканям. В
жидких средах организма поддерживается постоянство кислотности, концентрации
солей, органических веществ (концентрационный гомеостаз).
Важнейшая характеристика раствора - концентрация растворенного вещества
Объяснение: