В
Все
М
Математика
А
Английский язык
Х
Химия
Э
Экономика
П
Право
И
Информатика
У
Українська мова
Қ
Қазақ тiлi
О
ОБЖ
Н
Немецкий язык
Б
Беларуская мова
У
Українська література
М
Музыка
П
Психология
А
Алгебра
Л
Литература
Б
Биология
М
МХК
О
Окружающий мир
О
Обществознание
И
История
Г
Геометрия
Ф
Французский язык
Ф
Физика
Д
Другие предметы
Р
Русский язык
Г
География
rudnfc
rudnfc
26.11.2020 01:01 •  Литература

Яку “мазанину” малював старий Берман, щоб заробити шматок хліба?
новелла Останній листок

Показать ответ
Ответ:
Seref
Seref
13.10.2020 19:16

Урок проведено на міському семінарі вчителів зарубіжної літератури, який відбувся в березні 2008 року в ЗНЗ №29 Оболонського району м. Києва, вчителем-методистом Баліною К.Н. за підручниками Ковбасенка Ю.І., Ковбасенко Л.В. Мета заходу — показати роботу учнів у засвоєнні літературознавчих понять на уроках зарубіжної літератури, вміння аналізувати та інтерпретувати художній твір із залученням порівняльного аналізу з творами світового мистецтва та творами української літератури, На уроці використані мультимедійні технології.

Мета уроку: поглибити розуміння ідейного змісту новели "Останній листок", закріпити відомості про жанрові особливості новели, вдосконалювати навички характеристики літературного героя, вміння аналізувати та інтерпретувати образ у порівняльних контекстах із творами світового мистецтва (скульптура Мікеланджело "Мойсей") та творами українських письменників (Л. Костенко), спрямованих на розуміння людяності ве

ликого мистецтва; виховувати почуття милосердя, готовності допомагати іншим ("нехай тендітні пальці етики торкнуть вам серце і вуста" — Л.Костенко)

Хід уроку

I. Оргмомент

II. Актуалізація опорних знань

1. Заповнити порожні лакуни у чотирьох фрагментах з фільму "О.Генрі". Під час роботи перевіряється засвоєння учнями відомостей про життя і творчість американського письменника та вміння узагальнювати відомий з попередніх уроків матеріал. Увага на екран!

1. Твори цього письменника увійшли до золотого фонду світової сатиричної літератури. Його ім'я носить найвища літературна американська нагорода у жанрі ... (оповідання).

2. Він автор безсмертної фрази "Болівар не винесе двох" і відомий усьому світові під псевдонімом О.Генрі. Його справжнє ім'я —... (Вільям Сідні Портер).

3. Син лікаря, він народився 11 вересняі 862 року в американському штаті... (Північна Кароліна).

4. Письменник помер 1910 року через важку хворобу цирозу печінки, залишивши нащадкам на згадку про себе близько ... оповідань та роман ...

(близько 400 оповідань та роман "Королі та капуста").

2. Колективна робота з тестами ("Зошитдля те матичного оцінювання. Зарубіжна література. 7 клас" видавництва "Грамота").

Кого письменник називає в новелі "Останній листок" "старим джентльменом містером Пневмонією"?

а) лікаря художниці Джонсі;

б) старого Бермана;

в) важку хворобу з крижаними пальцями, яка бродила по колонії.

Чому хвора Джонсі так ретельно рахувала листки плюща за вікном?

а) їй здавалося, що вона помре з останнім листком;

б) сподівалася потім намалювати цей осінній пейзаж;

в) намагалася хоч чимось розрадити себе.

Яку "мазанину" малював старий Берман, щоб заробити шматок хліба?

а) місцевих жителів;

б) вивіски та реклами;

в) міські пейзажі.

Якого героя намагалася намалювати з Бермана Сью для журнальної ілюстрації?

а) розбійникапірата;

б) золотошукачавідлюдька;

в) мужнього ковбоя.

Назвіть останній шедевр художника Бермана:

а) малюнок Неаполітанської затоки;

б) ескіз скульптури Мікеланджело "Мойсей";

в) листок плюща на цегляній стіні.

Скільки років чекало чисте полотно на мольберті Бермана на його шедевр?

а) 40;

б) 25;

в) 30.

3. Тренувальні вправи на розвиток логічного мислення.

Читацький досвід семикласників у вивченні новел достатній, щоб виконати наступну роботу. Учні пригадують вивчені на уроках зарубіжної та української літератур новели (Р.Бредбері "Усмішка" — 6 клас, Б.Лепкий "Квітка щастя" та Л.Пономаренко Тер. переможений" — 7 клас, О.Генрі "Останній листок" — 7 клас) та називають лише спільні ознаки оповідання і новели серед поданих на екран дошки словосполучень.

І слайд: невеликий обсяг, прозова форма, одна подія з життя героя, несподіваний і стрімкий фінал, мала кількість персонажів, езопова мова, складна будова твору.

Додаткове завдання:

1. Новела відрізняється від оповідання. Чим саме? Динамічним і стрімким сюжетом, раптовою, іноді парадоксальною розв'язкою, глибоким психологізмом. Учні пригадують несподівані фінали новели Р.Бредбері — після знищення озвірілим натовпом картини "Джоконда" в руках у хлопчика Тома залишається клаптик полотна із зображенням усмішки Джоконди; новели Л.Пономаренко "Гер переможений" — через п'ятдесят років після самогубства німецького полоненого Фрідріха в стіні будинку, який він будував на українській землі, знаходять рукавичку з фотокарткою його маленьких дітей, які ніби питають: "Ви не знаєте, де наш тато?" Щодо фіналів у новелах О. Генрі слід сказати, що вони зазвичай подвійні. Так, і в новелі "Останній листок" два фінали: це вцілілий останній листок плюща та смерть старого Бермана, що пожертвував власним життям заради іншої людини.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Литература
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота