В
Все
М
Математика
А
Английский язык
Х
Химия
Э
Экономика
П
Право
И
Информатика
У
Українська мова
Қ
Қазақ тiлi
О
ОБЖ
Н
Немецкий язык
Б
Беларуская мова
У
Українська література
М
Музыка
П
Психология
А
Алгебра
Л
Литература
Б
Биология
М
МХК
О
Окружающий мир
О
Обществознание
И
История
Г
Геометрия
Ф
Французский язык
Ф
Физика
Д
Другие предметы
Р
Русский язык
Г
География
bayramovarzu
bayramovarzu
13.02.2020 21:05 •  Математика

найти приблеженное значение функции решение распишите


найти приблеженное значение функции решение распишите

Показать ответ
Ответ:
даня7345985
даня7345985
28.11.2021 17:43

Сабақтың тақырыбы:  Санның пайызың және пайызы бойынша санды табу. №152 мектеп — гимназия

Күні:  Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5 Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 5.1.2.34 берілген санның пайызын табу;

5.1.2.35 бір санның екінші санға пайыздық қатынасын және керісінше табу;

5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу;

Сабақтың мақсаты Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады.

Бағалау  критерийлері Берілген санның пайызын таба алады;

Берілген пайызы бойынша санды таба алады;

Берілген пайызы бойынша санды табуға мәтінді есептерді шығара алады.

Проценті бойынша санды таба алады.

Құндылықтарды  дамыту  

Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту

Бастапқы  білім Оқушылар келесі ұғымдарды біледі: пайыз, пайызды санға өрнектеу, санды пайызбен өрнектеу, санның пайызын табу.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері Сабақта орындалатын іс-әрекеттер Оқыту ресурстары

Ұйымдастыру

5 минут

 

 

Қайталау білім данасы

5 минут

 

 

 

Дамыту кезеңі( есептер шығару).

 

 

 

Топтық жұмыс

15 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

Қорытындылау

5 минут

 

 

 

 

 

 

1)       Сәлемедесу;

2)       Оқушыларды түгендеу;

3)       Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 

1.       Пайыз дегеніміз не?

2.       Пайызды санға, санды пайызға қалай өрнектеуге болады?

3.       Берілген санның пайызын қалай табамыз?

 

 

Берілген санның процентін табу үшін:

1.       Процентті жай бөлшекпен немесе ондық бөлшекпен өрнектеу керек;

2.       Берілген санды осы бөлшекке көбейту керек.

 

№11517 Проценті бойынша шаманы табыңдар:

1)12 % — і 18 м – ге тең; 75 м – ге тең;

2) 8 % — і 5,6 кг – ға тең; 4 кг – ға тең;

3) 15% — і 12 см – ге тең; 2,7 см – ге тең;

4) 24% — і 9,6 т – ға тең; 4,2 т – ға тең;

5) 35% — і 21 км – ге тең; 11,2 км – ге тең;

6) 75 %  — і 15 ц – ге тең; 90 ц – ге тең.

Бағалау критерийлер:

—          Проценті бойынша санды табу ережесін біледі;

—          Проценті бойынша санды табу ережесін(формуласын)  дұрыс қолдана алады;

—          Есептің шарты бойынша өрнек құрастыра алады;

—          Проценті бойынша санды таба алады;

—          Есептің жауабын таба алады;

№1152. Қандай натурал санды 40% — ке өсіргенде ол 3,2 ге артады?

Бағалау критерийлері:

—          Проценті бойынша санды табу ережесін біледі– 1;

—          Проценті бойынша санды табу ережесін есеп шығаруда дұрыс қолдана алады – 1;

—          Есептің шарты бойынша өрнек құрастыра алады – 1;

—          Есептің жауабын дұрыс таба алады – 1;

 

№1130. Тіктөртбұрыштың ені 6 см, бұл оның ұзындығының 75 % — індей. Тіктөртбұрыштың ауданын табыңдар.

—          Проценті бойынша санды табу ережесін біледі– 1;

—          Проценті бойынша санды табу ережесін есеп шығаруда дұрыс қолдана алады – 1;

—          Есептің шарты бойынша өрнек құрастыра алады – 1;

—          Есептің жауабын дұрыс таба алады – 1;

 

Кері байланыс.

1.       Бір процент деп нені айтады?

2.       Берілген санның 1  қалай табылады?

3.       Процент бөлшекпен қалай жазылады?

4.       Бөлшек процентпен қалай жазылады?

5.       Берілген санның проценті қалай жазылады?

6.       Берліген санның процентін табу үшін процентті қандай бөлшекпен өрнектеген тиісті?

 

Рефлексия. Оқушылар «Бағдаршам» әдісі арқылы бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын жеткізеді. «Бас бармақ» әдісі арқылы бірін – бірі бағалайды.

Пошаговое объяснение:

0,0(0 оценок)
Ответ:
ДианаИванова11
ДианаИванова11
28.11.2021 17:43

Пошаговое объяснение:

каждые 54 метра суслик делает 60 шагов, значит правой лапой 30 и на каждый шаг правой ногой ему требуется: 5400 см делим на 30=180 см, Хома делает 80 шагов, значит правой 40 и на каждый шаг правой ему требуется: 5400 см делим на 40 = 135 см. На расстоянии 1764 м Суслик сделает: 176400 см делим на 180 см = 980 шагов сделает суслик правой ногой. Хома сделает: 176400 см делим на 135 см = 1306 шагов и 90 см в остатке (90 см не учитываем, так как этого недостаточно на шаг правой ногой). Итого 1306 - 980 получаем 326 шагов. На курсах мы не разбирали еще такие задачи, может, какое другое решение подскажут.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Математика
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота