Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха.Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марiя, мати Якова та Соломонія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.Існує думка, що євангельська подія, на честь якої встановлена Пасха, а також пасхальні обряди найімовірніше запозичені з язичеських та іудейських культів і у переродженому вигляді пов'язані з особою Христа (хоча спочатку християнські богослови не визнавали спорідненості Ісуса Христа з язичеськими воскресаючими богами і тільки євангельські твори вважалися істинними). Але християнське оформлення свята мало змінило сутність язичеських обрядів.

Свято Великодня в Україні сьогодні символізує загальне відродження та обновлення
0,0(0 оценок)
Ответ:
GevorgStepanyan
10.08.2021 01:51
Футбол (англ. football, від foot — нога і ball — м'яч), спортивна командна гра, в якій спортсмени, використовуючи індивідуальне ведення і передачі м'яча партнерам ногами або будь-який ін. частиною тіла, окрім рук, прагнуть забити його у ворота суперника найбільша кількість разів у встановлений час. У команді 11 чіл., у тому числі воротар. Ігровий спеціально розмічений прямокутний майданчик — поле (110—100 ´ 75—69 м-код — для офіційних матчів) має зазвичай трав'яний покрив. Довжина кола м'яча по діаметральному перетину 680—710 мм , маса 396—453 г . Час гри 90 мін (2 період-тайми по 45 мін з 10—15-хвилинною перервою). На відміну від ін. ігор з м'ячем торкатися до нього руками вирішується лише воротареві (в межах штрафного майданчика), останнім гравцям — при вкиданні м'яча в гру із-за бічної лінії. Істотно впливає на тактику Ф. правило «положення поза грою» — спортсмен, що знаходиться на половині поля суперника, має право приймати м'яч від партнера за умови, що між ними і лінією воріт знаходиться не менше двох гравців противника, включаючи воротаря. За порушення правил призначаються штрафні удари по вільно лежачому м'ячу (при віддаленні від нього гравців команди-суперника не менше чим на 9 м-коду ); за порушення в штрафній площі — 11-метровий удар (пенальті) по воротях, воротарем, що захищається лише, стоїть на їх лінії. Регламент деяких змагань по Ф. передбачає при нічийному результаті зустрічі додатковий час або серії пенальті для виявлення переможців; для матчів дітей і молоді — скорочення часу гри і розмірів поля.