Зробити морфологічний розбір дієслів. Важка хмара нависла над степом і спустила на нього свої мокрі паруси. 1 варіант- нависла; 2 варіант- спустила. Текст для обох варіантів, граматичне завдання по варіантам.
Закріплювати та поглиблювати знання дітей про Україну та рідний край. Продовжувати вчити розуміти зміст понять «Батьківщина», « маленька батьківщина»,«краса рідного краю».
Формувати в учнів уявлення про рідне місто і вулицю. З’ясувати історико-етнографічні назви свого міста, вулиці. Викликати інтерес до пізнання рідного краю.
Розвивати ість, зв’язне мовлення, почуття патріотизму та національної гідності.
Виховувати почуття любові та поваги до малої батьківщини.
Тип уроку: урок-подорож
Обладнання:
ілюстративний матеріал «Моя Батьківщина Україна»,
фотографії рідного міста та історичних осіб карта України,
Змінюється час, міняється мода на пісні та виконавців. Але деякі з них не підвладні часові. У березні згадуємо про композиторів Володимира Івасюка, Ігоря Білозіра та співачку Квітку Цісик. На жаль, із приводу їх передчасної смерті. Їхні долі дивовижним чином переплелися. Коли Ігор Білозір з ансамблем «Ватра» повернувся з гастролей по Америці, він привіз аудіокасету Квітки Цісик «Два кольори». Для композитора то був, мабуть, найцінніший сувенір: незвична манера виконання, неймовірної краси голос, ледь помітний акцент співачки і високий професіоналізм. Ігор Білозір устиг познайомитися з Квіткою Цісик, йому навіть пощастило домовитися про перші спільні гастролі в Україні. Але цим планам, на жаль, не судилося здійснитися...
Тема: Історія моєї вулиці
Мета:
Закріплювати та поглиблювати знання дітей про Україну та рідний край. Продовжувати вчити розуміти зміст понять «Батьківщина», « маленька батьківщина»,«краса рідного краю».
Формувати в учнів уявлення про рідне місто і вулицю. З’ясувати історико-етнографічні назви свого міста, вулиці. Викликати інтерес до пізнання рідного краю.
Розвивати ість, зв’язне мовлення, почуття патріотизму та національної гідності.
Виховувати почуття любові та поваги до малої батьківщини.
Тип уроку: урок-подорож
Обладнання:
ілюстративний матеріал «Моя Батьківщина Україна»,
фотографії рідного міста та історичних осіб карта України,
карта м. Донецька і мікрорайону НВК «Гармонія»,
кросворд,
гра «Знайди вулицю», «Пройди лабіринт»
записи пісень про Донецьк
«Виростай, дитино, й пам’ятай:
Батьківщина – то найкращий край»
Д. Павличко
Хід уроку
Вступне слово вчителя
Зараз, люба дітвора,
В нас цікава буде гра.
І дівчатка, і хлоп’ятка
Дуже люблять мандрувати.
Вирушаємо ми нині
В подорож по Україні.
Объяснение:
Змінюється час, міняється мода на пісні та виконавців. Але деякі з них не підвладні часові. У березні згадуємо про композиторів Володимира Івасюка, Ігоря Білозіра та співачку Квітку Цісик. На жаль, із приводу їх передчасної смерті. Їхні долі дивовижним чином переплелися. Коли Ігор Білозір з ансамблем «Ватра» повернувся з гастролей по Америці, він привіз аудіокасету Квітки Цісик «Два кольори». Для композитора то був, мабуть, найцінніший сувенір: незвична манера виконання, неймовірної краси голос, ледь помітний акцент співачки і високий професіоналізм. Ігор Білозір устиг познайомитися з Квіткою Цісик, йому навіть пощастило домовитися про перші спільні гастролі в Україні. Але цим планам, на жаль, не судилося здійснитися...