В
Все
М
Математика
А
Английский язык
Х
Химия
Э
Экономика
П
Право
И
Информатика
У
Українська мова
Қ
Қазақ тiлi
О
ОБЖ
Н
Немецкий язык
Б
Беларуская мова
У
Українська література
М
Музыка
П
Психология
А
Алгебра
Л
Литература
Б
Биология
М
МХК
О
Окружающий мир
О
Обществознание
И
История
Г
Геометрия
Ф
Французский язык
Ф
Физика
Д
Другие предметы
Р
Русский язык
Г
География

Тема уроку в школі "Методи і прийоми навчання природознавства". Мета: закріпити теоретичні знання про методи і прийоми навчання, продовжувати формувати вміння гати, виділяти основне, аналізувати, узагальнювати, робити висновки. Розвивати увагу, професійні навички, виховувати любов до професії. Студенти повинні знати: особливості всіх методів та прийомів роботи. структуру всіх методів навчання; вимоги до проведення бесіди, розповіді; значення дослідів та на уроках природознавства. Студенти повинні вміти: аналізувати урок; заповнювати протокол обговорення; робити письмовий аналіз виходячи з одержаних завдань. Матеріально технічне оснащення робочого місця : схема аналізу уроку. Короткі відомості з теоретичної частини роботи. Метод навчання – це система в взаємопов’язаної діяльності учителя та учня, спрямованих на досягнення загальних цілей та всебічного розвитку дитини. Існує кілька класифікацій методів навчання. Від дидактичних цілей:методи вивчення нового матеріалу, методи закріплення та вдосконалення знань, методи перевірки знань. За дидактичною метою, завданням та діяльністю вчителя: комунікативні, пізнавальні,перетворювальні,систематизуючи, контрольні. За характером пізнавальної діяльності учнів: пояснювально-ілюстративні, репродуктивні, проблемні, частково-пошукові, дослідницькі методи. Найбільш простою і широко відомою є класифікація методів за джерелами знань: словесні, наочні і практичні. До словесних методів можна віднести розповідь, бесіду, пояснення, читання підручника, науково-популярної літератури. До наочних методів – демонстрація та До практичних методів навчання належать: вправи, дидактичні ігри, дослідно-експериментальна робота, моделювання, проектування. У першої групи методів джерелом знань є слово, а в другій – показ, в третій – практична робота. Кожний метод розкривається методичними прийомами. Їх можна розділити на три групи: логічні, організаційні і технічні. Логічні забезпечують розвиток мислення учнів, самостійність їхньої роботи. Організаційні - спрямовують увагу на сприймання і роботу учнів. До технічних належать прийоми, якими досягається підготовка робочого місяця, використання різного обладнання. Зміст і послідовність виконання завдань 1. Під час уроку зробити запис методів і прийомів, використаних учителем на різних етапах уроку. 2. Коротко проаналізувати основні методи ( розповідь, бесіда, дослід відповідність їх застосування. 3. Зробити висновки про виконання учителем основних вимог. Які становляться до словесних, наочних методів, до дослідів зміст уроку записати за відповідною схемою. Виділити виховне значення методів на уроці. 5. Завдання для письмового аналізу: а гаючи урок зафіксувати основні структурні етапи даного уроку; б) визначити освітні галузі, що інтегруються в уроці; в) визначити які компетентності формуються на уроці; г) визначити конкретні очікувані результати учіння; д) оптимізація інтегрованого змісту з урахуванням соціальних і особистих потреб; е) раціональність вибору змісту навчального матеріалу, що забезпечує інтеграцію навчальних досягнень учнів, системність і глибину їх знань; ж) раціональний вибір методів і засобів організації навчально-пізнавальної діяльності учнів: - аналіз розповіді вчителя, її доступність, науковість, цікавість, зв'язок із життям. Виховне значення розповіді; - види і місце бесіди на уроці. Виконання основних вимог до бесіди; - доцільність використання наочних методів навчання; - практичні методи навчання; - досліди на уроці, їх наочність і ефективність. Дотримання вчителем методичних вимог до проведення лабораторних чи демонстраційних дослідів; - зв'язок навчального матеріалу з життєвим досвідом дітей; - ефективність використання шести цеглинок на уроці; з) формування і розвиток в учнів позитивних мотивів навчально-пізнавальної діяльності, інтересів, творчої ініціативи і активності; и) зміна інтелектуальної діяльності; к) розвиток мовлення школярів, обумовлене взаємовпливом різних навчальних предметів; л) емоційний розвиток учнів; м) включення учнів у творчу діяльність, н) визначення виховних можливостей навчального матеріалу; о) формування життєво необхідних якостей: п) увага і гуманне відношення до учнів, до тримання вимог педагогічного такту, співробітництво зі школярами і зацікавленість у інших успіхах. 6. Письмовий аналіз уроку зі своїми зауваженнями та пропозиціями. 7. Зробити висновки Методичні рекомендації з виконання та оформлення запис змісту уроку зробити за відповідною схемою уроку природознавства проведеного в класі школи «» 20р. Урок проводив вчитель Тема уроку. Мета уроку: Структурна частина уроку Хід уроку Освітні галузі , що інтегруються Аналіз прийомів і методів роботи І.Ранкова зустріч

Показать ответ
Ответ:
kiryakuantseva
kiryakuantseva
20.11.2020 17:30

кмсрьиллсрдмаоовоьсп

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Другие предметы
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота