В
Все
М
Математика
А
Английский язык
Х
Химия
Э
Экономика
П
Право
И
Информатика
У
Українська мова
Қ
Қазақ тiлi
О
ОБЖ
Н
Немецкий язык
Б
Беларуская мова
У
Українська література
М
Музыка
П
Психология
А
Алгебра
Л
Литература
Б
Биология
М
МХК
О
Окружающий мир
О
Обществознание
И
История
Г
Геометрия
Ф
Французский язык
Ф
Физика
Д
Другие предметы
Р
Русский язык
Г
География
MogekoKcalb
MogekoKcalb
09.08.2022 11:35 •  Українська мова

До речень виконати завдання
1.Любов до природи бережливе ставлення до неї тісно пов'язується з поняттям батьківщина.2. Не маючи глибоких знань про навколишній світ неможливо шанувати природу.3. Ми нерідко забуваємо що висмикнута із землі травичка навічно позбавлена свого родоводу.4. Бджола розчавлена на квітці вже ніколи не запилить маточку зрубана на березі верба не стане на дорозі пісковому буревію.5. А між тим культура людини складається з багатьох чинників серед яких осібне місце займає наше ставлення до природи
1) Відокремлиною обставиною ускладнено речення
а) 1 б)2 в)4 г)5
2) Відокремленим означенням ускладнене речення
а) 2 б) 3 в)4 г)5

Показать ответ
Ответ:
sen4enkostas
sen4enkostas
18.07.2020 22:47

тема. твір-оповідання на основі почутого з обрамленням  мета: спираючись на здобуті на уроках літератури знання про оповідання як жанр  красного письменства, формувати текстотворчі вміння, необхідні для його  складання, а саме: вміння      прогнозувати тему та головну думку майбутнього  оповідання, визначати межі теми, складати текст розповідного характеру, що  включає зав'язку, кульмінацію та розвиток дії, а також відповідає вимогам  художнього стилю мовлення; розвивати уяву, логічне й образне    мислення;   формувати культуру розумової праці, удосконалювати орфоепічні навички; збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів, виховувати естетичне  чуття мови.

обладнання:   оповідання с.васильченка «чайка», пам’ятка щодо написання твору-оповідання.

хід уроку

i.                  організація класу.

ii.                мотивація навчання. повідомлення теми і мети уроку.

1. прочитайте початок і закінчення оповідання  с.  васильченка «чайка». що  спільного між ними?

початок

по садах вітри гасають, а над зоріє небо осіннє.

маленьку хату обступили кругом високі крізь бур'яни блимає низеньке віконце, блакиттю мальоване, у віконце шматок білої стіни видно в хаті, а на стіні на білій з-під чола позирає невеселий селюк у шапці. чорнобривцями заквітчаний, у рушники прибраний, а сам думний та

очима до нього сидить на полу мати — праву руку на груди поклала, а на ліву — голову схилила.

вітри      гудуть,        а        ясени      скриплять,        а        матері      дрімається.        дрімається        та      и  вчувається, що то, пустуючи, на гіллях діти.  го-ой-да! го-ой-да-

основна частина було у матері їх, синів, троє

закінчення  співали півні.

одні й другі — сидить мати, як сиділа.

а вітри

вітри гудуть, а ясени риплять, а матері дрімає

затріщав каганець — гасне.

глибоко-глибоко зітхнула, підвелась, наладила ґніт.

стала посеред хати, на того селюка, що на стіні, очі

підійшла        до        малюнка,      обсмикала        рушник,        краще      квіти        порівняла,        починає  говорити до нього стиха:

— скажи, сумний, скажи, невеселий, ще й не радісний: куди мої діти позаводив? де  мені шукати? куди листи слати? чому, на вашу думку, автор створив таке обрамлення для цього твору?

ііі. сприйняття нового матеріалу.

1. бесіда з учнями.

1)  що називається оповіданням?

2)      який тип мовлення покладено в основу тексту оповідання? чому?

3)      чому оповідання складається в художньому стилі?

4)      яка кількість персонажів здебільшого діє в оповіданні?

5)      чому в основу оповідання покладено розповідь про одну подію з життя  персонажа?

6)      наскільки важливою для героя оповідання є описана подія?

7)  які композиційні елементи є для оповідання обов'язковими?

8)  що називається зав'язкою, кульмінацією та розв'язкою?

9)  чи можливе оповідання без кульмінації?

2. розповідь  вчителя.

обрамлення— така частина композиції твору, яка є ніби рамкою для розповіді

про інші — основні — події. найчастіше саме з обрамлення читач дізнається про

джерело    викладеної    в  основній    частині    оповідання  інформації    або    про    подальшу

долю персонажів твору.

на прикладі будь-якого оповідання знайти зав'язку, кульмінацію та розв'язку, а

також знайти обрамлення.

iv. закріплення нового матеріалу.

1. прочитайте текст. визначте стиль мовлення, тему і основну думку. простежте, як розкривається основна думка оповідання в його композиції (визначте зав'язку, кульмінацію, розв'язку).

лелечий суд

якось восени я йшов полем і побачив: на великому лузі зібралося багато лелек. вони утворили коло, а в колі тім з опущеною головою стояв один, красень, і слухав стрекотливу, тривожну мову своїх побратимі

зовсім випадково я довідався, за що покарали лелеку.

мені розповіли, що того літа в сусідньому селі під час грози блискавка підпалила хату, на якій багато років жили лелеки. господар хати майже з вогню виніс дітей і дружину. він же, лелека, рятуючи себе, відразу полетів геть од пожежі, забувши про свою родину. на виручку прилетіли інші лелеки, але вже було пізно - мати з двома маленькими нелітками загинули у вогні. лелека все  літо ховався, а коли настала пора вильоту, він тихенько пристав до зграї. але там  його упізнали й засудили на вічну самотність (за  в. земляком).

про що йдеться у початковій частині тексту? доповніть текст  завершальною частиною, яка б спільно з початковою створила обрамлення.

2. прочитайте текст. про що в ньому рзав'язка, кульмінація,                              

0,0(0 оценок)
Ответ:
Elino4kaK
Elino4kaK
13.10.2022 07:46

здрастуй, оля! (Саша маша, рита, катя)

Привіт, Діма (рома, андрей, олег).

- Я купив 2 квитки в театр на виставу "Лебедине озеро", підеш?

-Із задоволенням! Коли починається вистава?

- Сьогодні в 19-00. Де ми зустрінемося?

- Давай біля мого будинку в 18-30?

- Добре. я подзвоню, як підійду. Буду чекати з нетерпінням.

- Так. я теж. Чекатиму.

- до зустрічі

-до зустрічі!

АБО

Здрастуй, не хочеш скласти компанію піти зі мною в театр?

-Здрастуй, давай! А на який спектакль і в який час?

-На балет Лускунчика в шістнадцять тридцять.

-Добре, буду чекати зустрічі.

-Дякуємо. Бувай

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Українська мова
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота